DuoLife Melatonina
  • 2DuoLife Melatonina
  • 2DuoLife Melatonina

DuoLife Melatonina

DUOLIFE Melatonina to suplement diety z linii Pure Formula zawierający melatoninę, która pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 1 mg melatoniny krótko przed pójściem spać.

Melatonina:

- pomaga w łagodzeniu subiektywnego odczucia zespołu nagłej zmiany strefy czasowej. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 0,5 mg krótko przed pójściem spać pierwszego dnia podróży i przez kolejne kilka dni po przybyciu do celu podróży.

Opakowanie: 60 kapsułek

84,30 zł
Brutto Dostawa w ciągu 3-5 dni
Ilość

0101006
kapsułki

Melatonina to naturalnie występujący w organizmie ludzkim neurohormon wytwarzany w ośrodkowym układzie nerwowym przez szyszynkę. Szyszynka jest niewielkim gruczołem wydzielania wewnętrznego. Kształtem przypomina szyszkę pinii. Wydzielanie melatoniny jest regulowane przez rytmy okołodobowe. Hormon ten jest wytwarzany przez szyszynkę po zapadnięciu zmroku. Szyszynka informację o warunkach oświetlenia uzyskuje za pośrednictwem siatkówki oka, dzięki której światło trafia do mózgu w postaci impulsów. Melatonina jest bezpośrednio uwalniana do krwiobiegu, a więc organizm nie ma zdolności jej magazynowania. Początek wydzielania melatoniny zwykle następuje około godz. 21:00-22:00. Maksymalny poziom hormonu w organizmie stwierdza się pomiędzy godz. 2:00 a 4:00 nad ranem, a więc w fazie snu głębokiego. To wtedy organizm najmocniej się regeneruje. Zahamowanie wydzielania melatoniny następuje około godz. 7:00-9:00 rano. 

  1. Melatonina pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 1 mg melatoniny krótko przed pójściem spać.
  2. Melatonina pomaga w łagodzeniu subiektywnego odczucia zespołu nagłej zmiany strefy czasowej. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 0,5 mg krótko przed pójściem spać pierwszego dnia podróży i przez kolejne kilka dni po przybyciu do celu podróży.

W skład suplementu diety DUOLIFE Melatonina wchodzą także: magnez i błonnik jabłkowy, które na zasadzie synergizmu wspomagają działanie składnika głównego – melatoniny.  

Składniki – zawartość w 1 kapsułce: magnez (sole magnezowe kwasu cytrynowego) – 28,5 mg (7,5% RWS*), błonnik jabłkowy, melatonina – 1 mg, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu (z ryżu). Składnik otoczki kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza (HPMC).

* RWS – Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/2000 kcal).

Sposób użycia: 1-2 kapsułki na około godzinę przed snem. Nie przekraczać zalecanej maksymalnej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

Zobacz także